Bio Planet jest producentem i dystrybutorem żywności ekologicznej. Spółka dostarcza certyfikowane produkty do sklepów z żywnością bio na terenie całej Polski oraz zagranicę.  

 
Bio Planet jest liderem rynku polskiego w zakresie produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej. Od kilkunastu lat Spółka konfekcjonuje certyfikowane produkty ekologiczne pod własną marką, a także na zlecenie podmiotów zewnętrznych (private labels). Bio Planet jest także dystrybutorem znanych ekologicznych marek zarówno polskich, jak i zagranicznych. Spółka dostarcza certyfikowane produkty do sklepów na ternie całej Polski oraz zagranicę.

Istotną część oferty asortymentowej stanowią produkty sprzedawane przez Emitenta pod markami należącymi do Bio Planet - m.in.: Biominki, Bio Planet oraz NaturaVena. Pozostała część oferty to starannie wyselekcjonowane przez Spółkę produkty ekologiczne renomowanych producentów z kilkudziesięciu krajów świata, m.in.: Alce Nero, Amaizin; Amylon; Batom; Better Fish, Better Than Food; Bio Planete; Bio Food; Cocoa; Dary Natury; Delikatna; Helpa; Hollinger; La Bio Idea; Lebensbaum; Limeko, Natumi; Pięć Przemian, Primavera; Sobbeke; Terrasana; The Bridge, Vivani; Wasąg; Yogi Tea oraz Zwergenwiese. 

Bio Planet S.A., dzięki dynamicznemu rozwojowi, osiągnęła pozycję lidera na rynku polskim w zakresie produkcji i dystrybucji produktów rolnictwa ekologicznego zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym.

Spółka od początku swojej działalności oferuje produkty rolnictwa ekologicznego najwyższej jakości, które są certyfikowane przez stosowne jednostki certyfikujące (w zależności od kraju pochodzenia produktu). W Polsce jednostki te otrzymują upoważnienie do przeprowadzenia kontroli oraz wydawania i cofania certyfikatów zgodności w zakresie rolnictwa ekologicznego w drodze decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W ramach dotychczasowej działalności Bio Planet S.A. nawiązała współpracę z ponad tysiącem polskich i zagranicznych odbiorców. Sprzedaż realizuje przez następujące kanały dystrybucji:
specjalistyczne sklepy ekologiczne, wyspecjalizowane w sprzedaży żywności ekologicznej, stanowiące w ujęciu wartościowym największą grupę odbiorców Emitenta, w tym Sklepy Partnerskie Bio Planet,
sklepy ogólnospożywcze, sieci spożywcze oraz pojedyncze sklepy prowadzące sprzedaż głównie żywności konwencjonalnej, ale posiadające wyodrębnione, samodzielne stoiska ze zdrową żywnością, tzw. „wyspy ekologiczne”, m.in.: Auchan, Carrefour, Intermarche, E’Leclerc,
sklepy internetowe, w tym specjalizujące się w sprzedaży żywności ekologicznej. Spółka jest największym dostawcą certyfikowanych produktów do kilkudziesięciu sklepów internetowych w Polsce, w tym internetowego supermarketu Frisco,
pozostałe, uzupełniające kanały sprzedaży, do których należą: apteki, sektor HoReCa (hotele, restauracje, catering), hurtownie regionalne oraz przetwórcy żywności ekologicznej.
 
KONTAKT DLA INWESTORÓW
SYLWESTER STRUŻYNA