Bio Planet S.A. jest gotowe na sprostanie wyzwaniom rozwijającego się świata, pragnie szerzyć wśród konsumentów świadomość ekologiczną oraz promować dietę opartą na naturalnych składnikach.

Naprzeciw rozwijającemu się światu

Bio Planet wychodzi naprzeciw rozwijającemu się światu i szeroko krzewi ideę ekologicznego żywienia. Poprzez stale rozwijaną ofertę inspiruje amatorów zdrowej kuchni do poszukiwania wciąż nowych, naturalnych, nieskalanych chemią smaków.

Zdrowo, smacznie, oryginalnie. 

Bio Planet dba o oryginalny, naturalny smak swoich produktów. Dlatego wszystkie surowce Bio Planet pozyskiwane są ze starannie dobranych źródeł, według ich naturalnego pochodzenia. Syrop z agawy Bio Planet importuje z Meksyku, cukier palmowy z Indonezji, zaś świeże jaja, kaszę gryczaną, jabłka, marchew i sałaty pozyskujemy od polskich rolników ekologicznych. Producenci, z którymi współpracuje Bio Planet, posiadają certyfikaty ekologiczne.

Ekologicznie świadomi

Bio Planet stawia czoła wyzwaniom rozwijającego się świata oraz szerzy w społeczeństwie ekologiczną świadomość i promując naturalne składniki diety.

Food Miles - żywnościokilometry

Jednym z priorytetowych wyzwań Bio Planet jest zoptymalizowanie transportu pod kątem Food Miles, czyli żywnościokilometrów. To droga, jaką musi pokonać każdy produkt zanim trafi “z pola na talerz”. Aby ograniczyć ją do minimum (a tym samym zmniejszyć m.in. emisję dwutlenku węgla do atmosfery), Bio Planet skrupulatnie liczy każdą milę, w efekcie sprowadzając surowce bezpośrednio od rolników, i po zapaczkowaniu, dostarcza je prosto do sklepów z żywnością ekologiczną.